Puchar Polski w kategorii młodzików dla korfballistów "Maratończyka" Koło

20 maja (sobota) w Międzyborowie odbył się turniej finałowy Pucharu Polski Młodzików (U13) w korfballu. Doskonale spisali się na nim zawodnicy kolskiego Maratończyka, którzy wygrali wysoko wszystkie mecze i zdobyli puchar. Kolanie potwierdzili, że są najlepszym zespołem w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku korfballiści Maratończyka wygrali Ligę Wyszechracką w tej kategorii wiekowej, tak więc mają za sobą również sukcesy międzynarodowe.

„Kolejny świetny turniej w wykonaniu moich zawodników, skuteczny atak i bardzo dobra obrona. Wszystko wskazuje na to, że ci młodzi zawodnicy dadzą nam jeszcze sporo radości w następnych sezonach. Wykorzystując okazję chciałbym zaprosić wszystkich sympatyków korfballu w najbliższą sobotę 27 maja na kolską halę MOSiR, gdzie odbędzie się mecz międzypaństwowy pomiędzy reprezentacjami Polski i Słowacji w kategorii wiekowej do lat 16-tu” - powiedział trener zespołu Waldemar Pietrzak

Skład Maratończyka Koło: Wiktoria Kołodziejek, Wiktoria Pietrzak, Amelia Kolasa, Malwina Ławnicka, Karolina Czynszak, Aleksandra Kalinowska, Wiktoria Ziółkowska, Dominika Szczecińska, Krzysztof Szkudlarek, Szymon Chodosz, Szymon Górniak, Cyprian Michalak, Hubert Szczeciński, Tomasz Ochendalski, Paweł Grabowicz, Hubert Szkudlarek.

Wyniki spotkań Maratończyka Koło w rundzie finałowej i kolejność końcowa:

Maratończyk Koło - ZSP Międzyborów  11 : 2

Maratończyk Koło - Cirkus Konstancin  10 : 2