• Odwiedziło nas: 39919274

Podziękowania dla harcerzy od Parafii Ewangelicko-Augsburgskiej

Podczas nabożeństwa, które odbyło się w kościele ewangelickim w Kole zuchy i harcerze z naszej szkoły otrzymali podziękowania za wykonane prace porządkowe na cmentarzu ewangelickim w Kiejszach.

Pomoc w sprzątaniu i przywracaniu pamięci starych cmentarzy oraz nagrobków jest obecna w naszej szkole od lat. Tym razem jednak wielką pracę wykonały zuchy i harcerze pod opieką instruktorek: Elżbiety Majewskiej i Elżbiety Biskupskiej porządkując zaniedbany cmentarz ewangelicki w Kiejszach. Podziekowania dla harcerzy złożył ks. Waldemar Wunsz, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie oraz Kurator Piotr Kebernik.

Dla wielu uczniów już sama wizyta w kolskim kościele ewangelickim była ciekawym wydarzeniem - większość z nich po raz pierwszy odwiedziła ten charakterystyczny zabytek naszego miasta po raz pierwszy. Cieszymy się, że nasi harcerze potrafią dbać o pamięć dawnych dni, poznając jednocześnie wielokulturową historię naszego miasta i regionu.

Oddzielny artykuł o trwającym od kilku miesięcy porządkowaniu nekropolii - już wkrótce.