Booktalking, czyli gawęda o książce w kl. 1a i 1b

Bootalking – to metoda pracy z czytelnikiem polegająca na krótkim zaprezentowaniu tematyki, bohaterów, czy kilku scen z wybranej książki w taki sposób aby słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać samodzielnie.

17 maja 2021 r. Pani Anna Pietruszka z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole spotkała się  w naszej szkole z pierwszoklasistami i stosując metodę booktalkingu w ciekawy sposób przedstawiła kilka wyjątkowych książek. Wśród tytułów, które poleciła znalazły się m.in.:  Uratuj Ziemię!Wszyscy się licząKocykO Chruptaku, który szukał szczęścia. Wszystkie zaprezentowane publikacje wzbudziły duże zainteresowanie najmłodszych czytelników. Na koniec zajęć dzieci wykonały kolorowanki nawiązujące do tematyki książki Tiny Oziewicz Co robią uczucia?

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Pietruszce za przemiłe spotkanie oraz rozbudzanie zainteresowania magicznym światem książki wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.