Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprasza do konkursu plastycznego „Co robią uczucia?”

„Radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk… Wszyscy znamy te uczucia – i wiele innych. Ale czy wiemy, co robią, kiedy mają wolne?”

Konkurs zainspirowany książką  „Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz. Według autorki:  „Ciekawość zawsze wspina się najwyżej jak może - na czubek drzewa, na dach lub na komin. Radość skacze na trampolinie. Wdzięczność ogrzewa. Lęk siedzi w zardzewiałej puszce w ciemnym rogu pod szafą. Ma tam ulubioną kryjówkę bez okien i drzwi. Na świat spogląda przez szparkę pod wieczkiem. Wyobraźnia wędruje niewydeptaną ścieżką. Spokój głaszcze psa. Zawiść..., kompleksy…, wolność…, gościnność…, współczucie…, wstyd…, duma…, odwaga…, szczęście…, cierpliwość…, smutek…, zaufanie…, niepokój…, nostalgia…, życzliwość…, zachwyt…, złość…, strach…, zadowolenie..., tęsknota…, nadzieja…, samotność…, nienawiść…, przyjaźń…, miłość…  A gdzie to wszystko mieszka? W nas.”

Temat i zadania:  Konkurs zachęca do przelania na papier odpowiedzi na pytanie -  Co Waszym zdaniem robią uczucia? Jak wyglądają? Zilustrujcie uczucie z którym lubicie przebywać lub takie, które Wam bardzo przeszkadza i go nie znosicie. Przedstawcie portret uczucia (jak wygląda - nadajcie mu kształt) i wpiszcie je w scenkę sytuacyjną.

Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8  szkół podstawowych.

Warsztat: forma przestrzenna; technika plastyczna, materiały,  format - dowolne.

Praca musi być opisana. Przy zgłoszeniach indywidualnych:  imię i nazwisko uczestnika, adres domowy, adres mailowy lub numer telefonu, klasa do której uczęszcza; przy zgłoszeniach ze szkoły: imię i nazwisko ucznia, klasa do której uczęszcza, imię i nazwisko opiekuna (nauczyciela).

Prace (z dołączonym oświadczeniem) należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą, z dopiskiem Co robią uczucia”, w terminie  do 26 lutego  2021 r. na adres: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole; ul Kolejowa 19; 62-600 Koło.

PRACE MOŻNA RÓWNIEŻ SKŁADAĆ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DO 25 LUTEGO 2021 R. (codziennie w godz. 8.00 – 14.00).

Regulamin konkursu i oświadczenie są dostępne w załącznikach.

Źródło: Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole