„Wyprawka Czytelnicza” dla uczniów klas pierwszych

Pod koniec października uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Po zapoznaniu się ze zbiorami bibliotecznymi przeznaczonymi dla kl. I – III oraz z zasadami korzystania z biblioteki, wypożyczyli samodzielnie swoje pierwsze książki. Podczas spotkań  w bibliotece pierwszoklasistom przekazano ofiarowane w prezencie bezpłatne „Wyprawki Czytelnicze” przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

„Wyprawka Czytelnicza”, którą otrzymał każdy uczeń składa się z następujących części:

1. Pierwsze abecadło – książka, która zaprasza najmłodszych do samodzielnego czytania dobrej literatury. Publikacja jest  antologią tekstów napisanych przez najwybitniejszych polskich twórców literatury dziecięcej m. in. Annę Onichimowską, Rafała Kosika, Joannę Olech, Małgorzatę Musierowicz. Szatę graficzną opracowała znana i ceniona ilustratorka - Iwona Chmielewska;

2. Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem – broszurka będąca poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania. Zbiór zawiera także wiele pomysłów na zabawy dla dzieci z tekstami literackimi;

3. Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, wspierający naukę czytania i znajomości alfabetu.

PIERWSZOKLASISTOM ŻYCZYMY WIELU WSPANIAŁYCH SPOTKAŃ Z KSIĄŻKAMI ORAZ EMOCJONUJĄCYCH PRZEŻYĆ W TOWARZYSTWIE ULUBIONYCH BOHATERÓW LITERACKICH!

MIŁEGO CZYTANIA!