Uroczysta Godzina Baśni w klasie 4A

Klasa 4A z zaciekawieniem poznawała na lekcjach języka polskiego baśnie H. Ch. Andersena, J. W. Grimm, Ch. Perraulta. Ukoronowaniem tychże zajęć była Uroczysta Godzina Baśni, która odbyła się 10 grudnia 2019r.
W pierwszej części uczniowie zaprezentowali przygotowane stroje, które były zainspirowane ulubioną postacią baśniową. Pojawił się więc Kot w butach, Rybak ze złotą rybką, Czerwony Kapturek, Calineczka i wiele innych. W następnej części zajęć odbył się konkurs wiedzy poznanych baśni, co pozwoliło uczniom utrwalić materiał z tego gatunku literackiego i ponownie przeżyć cenione wartości. Czwartoklasiści wyróżnili się bardzo dużą znajomością baśni, a pierwsze miejsca zajęli: Cezary Szkudlarek, Anna Karaszewska i Lena Jankowska.

Formę zabawy i konkursu uświetniły występy muzyczne uczniów klasy czwartej. Na zakończenie na dzieci czekał smaczny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Honorowymi gośćmi tychże zajęć był pan dyrektor Waldemar Pietrzak i zastępca dyrektora, pani Bogumiła Bartłomiejczak. Organizatorami zajęć były panie: Alina Dolata-Kakoulidis i Beata Oborska. Do współpracy włączyli się: pan Marcin Cechowski oraz panie: Jolanta Kotkowska, Agnieszka Adamek i Wioletta Tęgos.