Wycieczka do Wrocławia

Dnia 18 października 2019r. uczniowie klas 4a, 5a, 5b, 6a i 6b wraz z opiekunami, wyjechali na wycieczkę do Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska.

Zwiedzanie rozpoczęto od podziwiania panoramy miasta z 49 piętra Sky Tower. Kolejnymi punktami wycieczki był Ostrów Tumski i Stare Miasto, gdzie można było podziwiać piękne kamienice, Ratusz, fontanny. Podczas wycieczki towarzyszył grupie przewodnik, który ciekawie opowiadał historię miasta i legendy z nim związane. Był również czas na zakup pamiątek. Podczas zwiedzania Wrocławia, cały czas towarzyszyły uczniom wrocławskie krasnale. Niesamowitą frajdę sprawiało dzieciom wypatrywanie ich podczas spaceru wrocławskimi uliczkami.
Po smacznym obiedzie, ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego zoo, a w nim Afrykarium. Tutaj dzieci miały okazję obserwować zwierzęta przede wszystkim z Czarnego Lądu: wiele gatunków ryb, rekiny, płaszczki, foki, krokodyle, hipopotamy i inne. Oprócz Afrykarium udało się zobaczyć też inne zwierzęta wrocławskiego zoo.
Zmęczeni, ale cali i zdrowi wrócili wszyscy do Koła.