• Do wakacji: b.d.

Czas na zmiany... Nowe logo naszej szkoły

Kończy się pewien etap... Zespół Szkół nr 1 w Kole przestał istnieć, więc do historii przechodzi też powoli logo szkoły, z którym tak byliśmy związani: zielono-biała tarcza z literami "ZS" i wpisaną w nie cyfrą "1".

Nasza zielono-biała tarcza zdobiła przez kilka lat budynek szkoły, koszulki naszych sportowców, foldery, pamiatki, podziękowania i gratulacje dla osób, z którymi współpracowaliśmy - jak chociażby dla Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej czy ambasadorów krajów, których sportowcy nas odwiedzają.

To z tą zielono-białą tarczą wygraliśmy Turniej Orlika 2011 na Torwarze i byliśmy w Pałacu Prezydenckim na podsumowaniu Euro 2012,  gdzie nasi sportowcy poznali osobiście Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i wiele innych osobistości ze świata sportu i polityki.

Pod tym właśnie znakiem braliśmy udział w licznych konkursach wiedzowych i turniejach sportowych. Stare logo szkoły widniało też w miejscach takich jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy Politechnika Poznańska podczas naszych naukowych przygód.

Znają je także odwiedzający nas młodzi korfballiści i piłkarze ze Słowacji, Holandii, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Mołdawii. Logo szkoły znane jest też przez tysiące czytelników naszej strony internetowej w Polsce i za granicą. Radiowy obraz naszego logo było nawet przez chwilę na... Księżycu, wysłany tam przez holenderski teleskop, a jego odbity od powierzchi Srebrnego Globu obraz wrócił na Ziemię.

A zresztą... Wszystkiego przypomnieć się nie da - zapraszamy do lektury naszych działań na stronie internetowej.

Trochę nam tego tak kojarzonego i rozpoznawalnego znaku żal, sentyment zostaje, czas jednak iść do przodu. Prezentujemy nowe logo szkoły i od dziś przyzwyczajamy się do niego i promujemy.