Podchody, pląsy, zabawy czyli harcerskie ognisko

Drużyny harcerskie im. Zawiszy Czarnego, działające przy naszej szkole zorganizowały wraz z instruktorami ognisko z podchodami, pląsami i zabawami.

W szkolnej stołówce nastąpiło powitanie dziewięciorga pierwszaków, którzy we wrześniu dołączyli do naszej drużyny. Starsi harcerze pod okiem opiekunów -  druhny Kamili Walczak oraz druha Dawida Sławińskiego przygotowali dla zuchów podchody. Zaciekawione i podekscytowane zuchy wraz z druhnami - Elżbietą Biskupską, Edytą Sławińską, Elżbietą Karaszewską i Agnieszką Jarosz wyruszyły w ślad za starszyzną, bacznie wypatrując strzałek i znaków. Po udanej zabawie terenowej drużyna spotkała się przy wspólnym ognisku. Pieczenie kiełbasek i chleba było wspaniałą zabawą, okazją do żartów, rozmów. Na końcu przyszedł czas na śpiewanie i pląsy, które bardzo spodobały się naszym najmłodszym zuszkom.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za możliwość zorganizowania naszego spotkania. Wszystkim uczestnikom sobotniego ogniska bardzo dziękujemy za przybycie i wspaniale spędzony czas.

Zapisy do szkolnej drużyny u druhny Elżbiety Biskupskiej.

CZUWAJ!

tekst: E. Karaszewska