PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ – WEBINARIUM DLA MŁODZIEŻY

W naszej szkole nie tylko nauczyciele dokształcają się i szkolą uczestnicząc w webinarach on-line. Nasi uczniowie z klas 7 i 8 w dniu wczorajszym również mogli poczuć się jak studenci wyższych uczelni. Webinarium dla młodzieży zostało zorganizowane z okazji Światowego Dnia Ziemi przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

W programie odbyły się 2 wykłady:

„System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” - wykład dr Aleksandry Kardaś (UW)

„Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW)

oraz warsztaty:

Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;

Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody.

To, o czym nauczyli się i czego dowiedzieli się uczestnicy webinarium, opowiedzą i przekażą swoim kolegom i koleżankom na najbliższych lekcjach biologii. Koordynatorem tego przedsięwzięcia w naszej szkole była pani Magdalena Hetman-Kurzawińska.

Życzymy naszym uczniom, aby w niedługiej przyszłości mogli uczestniczyć w rzeczywistych zajęciach akademickich na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą.