TYDZIEŃ Z BAJKAMI, BAŚNIAMI I LEGENDAMI W KLASIE 0C

Tematem minionego tygodnia były baśnie, bajki i legendy.

Dzieci brały udział w różnych zajęciach związanych z książkami, baśniami i legendami oraz z kinem i teatrem. Przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania stroju bajkowej postaci. Były przeprowadzone pogadanki o tym, jak należy zachowywać się w kinie i w teatrze w czasie przedstawienia lub filmu. Wspólnie z kolegami i koleżankami z grupy 0A obejrzały wyświetlone na monitorze interaktywnym bajki: „Calineczkę”, "Kota w Butach” i „Kopciuszka”.

Była też zabawa w teatr: przygotowywały kukiełki i w małych grupach robiły dla kolegów i koleżanek krótkie przedstawienia kukiełkowe, ćwicząc w ten sposób odwagę, wyobraźnię i umiejętność współpracy.

Dzieci przyniosły też do przedszkola swoje ulubione książki.

20.02.2020r. gościem przedszkolaków była pani Elżbieta Budna z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Zaprezentowała książki przyniesione przez siebie i przeczytała jedną z nich pod tytułem „Biedroneczka” Dariusza Chodynieckiego. Po wysłuchaniu jej treści dzieci wykonały pracę plastyczną - biedronkę.

Dzieci odwiedziły także bibliotekę szkolną, w której poznały bibliotekarkę, panią Beatę Oborską. Zobaczyły jak wygląda biblioteka, oglądały książki poukładane tematycznie na regałach: książki dla dzieci młodszych, dzieci starszych, przyrodnicze, naukowe, historyczne, powieści. Pani Beata również odwiedziła dzieci w oddziale przedszkolnym i przeczytała legendę o Bazyliszku.

Przeprowadzone zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowania dzieci literaturą. Tydzień ten był kontynuacją przeprowadzonej w miesiącach od września do grudnia 2019r. akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w którą zaangażowali się również rodzice.

Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w tygodniu bajek, baśni i legend.