CO SŁYCHAĆ W KLASIE 0C?

Dzieci z klasy 0C brały udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", trwającej od września do grudnia 2019r. W ramach akcji oddział przedszkolny przeprowadził serię spotkań z rodzicami angażującymi się w głośne czytanie dzieciom. Rodzinne czytanie zainicjował tata Tymka, który nie tylko wspaniale interpretował tekst wybranej przez dzieci bajki Braci Grimm, ale też nawiązał z przedszkolakami bardzo serdeczny i miły kontakt. Dzieci z zaciekawieniem słuchały także wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, bajek H.Ch. Andersena, Braci Grimm czytanych przez mamę Oli, Paulinki, tatę Helenki i nauczycielki.

Bardzo dziękujemy przybyłym mamom i tatom za spotkanie, a tym samym zachęcamy pozostałych rodziców do odwiedzania nas w przedszkolu w celu głośnego czytania dzieciom.

Czytanie dzieciom rozwija myślenie, pamięć, mowę dziecka. Pomaga oswoić trudne tematy, uczy komunikować potrzeby i pokonywać lęki. Rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka. Pomaga dzieciom poznać i nazwać emocje, zdobywać wiedzę o sobie i otaczającym świecie. Czytanie dzieciom rozwija zainteresowanie książkami.