Doradztwo zawodowe - uczniowie poznali zawód mechanika samochodowego i elektromechanika

Dnia 27.11.2019r. chłopcy z klas ósmych poznali tajniki zawodu mechanika samochodowego i elektromechanika. Właściciel zakładu Bosch, pan Bogumił Nowicki, przekazał uczniom podstawowe wiadomości na temat pracy w zakładzie, gdzie naprawiane są pojazdy mechaniczne. Przedstawił drogę kształcenia w zawodzie mechanik i elektromechanik oraz opowiedział o praktykach, jakie można odbyć w jego zakładzie. Przedstawił zakres prac odbywających się w stacji kontroli i demontażu pojazdów. Zachęcił słuchaczy do wyboru drogi kształcenia zawodowego, zaprezentował stanowiska pracy.

Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się prelekcji i zadawali pytania dotyczące pracy mechanika samochodowego.