Dzień Pluszowego Misia w klasie 2b

25 listopada jak każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W tym dniu uczniowie klasy 2 b prezentowali swoje ulubione pluszowe misie i opowiadali o wspólnych zabawach ze swoimi ulubieńcami. Wychowawczyni p. Aleksandra Pietrzak przeczytała dzieciom fragmenty książki Alana Alexandra Milnept. „Kubuś Puchatek”. Na koniec zajęć uczniowie wraz z maskotkami zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Pokochaj pluszowego misia”.