SP2 w Kole wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu SKO

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole dzięki aktywnej działalności w SKO została nagrodzona w październikowej edycji konkursu tytułem „SKO Blog Miesiąca Października”.

Konkurs „SKO Blog Miesiąca” ma charakter edukacyjny. Jego celem jest w szczególności propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Co miesiąc w danym roku szkolnym, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów.
Zrealizowane działania w październiku 2019 pod hasłem "Październik miesiącem oszczędności" opisywane następnie na stronach szkolnego bloga doprowadziły do znalezienie się wśród 5 innych szkół wyróżnionych z całej Polski.
Zdobycie tegorocznej nagrody głównej związane jest także z wygraniem gadżetów i bonów do sklepów sieci Empik. Co ważne, prowadzony przez placówkę blog przyczynia się również do promocji szkoły i miasta, co widać po wielu pozytywnych wpisach internautów z całej Polski. Opiekunowie SKO w SP2 Koło dziękują wszystkim, którzy odwiedzają i głosują na szkolnego bloga.
O działalności SKO w SP2 można przeczytać na platformie Szkolne Blogi, gdzie umieszczane są najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz działania z zakresu przedsiębiorczości i edukacji ekonomicznej uczniów: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/zs1-w-kole/