Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019” pod hasłem: „Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”.
Główne cele kampanii to między innymi: wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów, kształtowanie umiejętności dostrzegania własnych zalet, mocnych stron i ograniczeń, samopoznanie w zakresie talentów, zainteresowań i pasji.

W czasie trwania kampanii uczniowie, zarówno szkoły podstawowej jak i ostatniej klasy gimnazjum, brali udział w konkursie plastyczno-literackim "Ja za 20 lat”.
Można powiedzieć, że Ci uczniowie wypełnili słowa Thomasa Alva Edisona: „Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia” i zostali laureatami konkursu. Są to: Patrycja Klepczarek, Wiktor Marszałek, Zuzanna Malanowicz, Dawid Jasiński, Natan Czajkowski, Paulina Szustak, Alicja Płaczkiewicz, Wiktor Bucikiewicz.
Koordynatorem szkolnym kampanii była pedagog p. Iwona Herman, natomiast opiekunem w konkursie plastycznym była p. Wioletta Tęgos, a w konkursie literackim p. Agnieszka Lubczyńska.