Podsumowanie zbiórki telefonów

W ramach akcji „Sprzątanie świata” nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Zbiórka odbyła się w terminie od 9 października do 15 listopada 2019r.. Podczas akcji zebraliśmy 25.5kg telefonów.

Najwięcej telefonów zebrała grupa przedszkolna 0D.

A oto rekordziści zbiórki wśród uczniów starszych klas:
- Wiktor Wilk, klasa 8A – 17 telefonów,
- Anna Karaszewska, klasa 4A – 16 telefonów,
- Karolina Stegenda, klasa 7B – 14 telefonów,
- Julia Włodarczyk, klasa 7B – 12 telefonów,
- Zofia Włodarczyk, klasa 4A – 11 telefonów,
- Kacper Bobkiewicz, klasa 6B – 11 telefonów.

Opiekunowie zbiórki – Małgorzata Krajewska i Jolanta Kotkowska bardzo dziękują wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za duże zaangażowanie, a tym samym wkład włożony w działanie na rzecz ochrony środowiska.

Akcję zorganizowała firma Ekophone, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, szczególnie wśród ludzi młodych. Zużyte telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie takie jak np. kadm i ołów. Wyrzucony telefon komórkowy może zatruć znaczne ilości wody i gleby.