„Pogotowie literackie” – zajęcia czytelnicze w klasach pierwszych

Na zaproszenie pani Beaty Oborskiej – bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, 18 października 2019r., uczniów klas pierwszych odwiedziło „Pogotowie literackie”.

Doktor Krysia i doktor Romka sprawdziły, czy uczniowie mają dobry wzrok i serce do książek. Podczas zajęć dzieci przeszły bajkowe badanie wzroku, w trakcie którego mogły opowiedzieć o swoich ulubionych książkach. Kolejne badanie stwierdzało, czy serce ucznia „bije do książek”. Każdy „pacjent” otrzymał receptę, na której zamiast leku, przepisany był tytuł książki, którą ma wypożyczyć i czytać codziennie. Ponadto uczestnicy zajęć poznali „leki z biblioteki”, czyli książki z naszej szkolnej biblioteki oraz z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Kole.
Zajęcia prowadziły panie: Romana Budynek i Krystyna Kowalczyk.

źródło: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Kole