Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada obchodzone jest w naszej szkole w sposób szczególnie podniosły. Od kilku już dni szkolne korytarze ozdodobione są biało-czerwonymi pracami uczniów, a w miniony piątek szkoła rozbrzmiewała dźwiękami patriotycznych piosenek śpiewanych przez dzieci. Najważniejszą częścią tegorocznych obchodów była uroczysta akademia, która rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Już od rana podczas  każdej  z przerw uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne; wszyscy w odświętnych strojach, z własnoręcznie przygotowanymi biało-czerwonymi kokardami. O godzinie 11:11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz prezentację dotyczącą odzyskania przez Polske niepodległości. Wiersze, dialogi i piosenki wprowadziły nas w uroczysty nastrój, przypomnieliśmy sobie również fakty historyczne związane ze 123-letnia niewolą Polski oraz walką o niepodległość.

Autorką scenariusza akademii była p. Anita Kalinowska.