Książki są pokarmem dla umysłu i duszy człowieka

W dniu 29 października 2019r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia głośnego czytania dla klasy IVA baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, a dla uczniów klasy VB noweli Bolesława Prusa „Katarynka”.

Aby zaszczepić u dzieci i młodzieży potrzebę i radość czytania, trzeba zrobić wszystko, aby młode pokolenie polubiło książki i znajdowało w nich sens. Dlatego popieramy i przystępujemy do akcji: „Cała Polska czyta dzieciom” i „Narodowe czytanie”.

Słuchanie wybranych utworów poprzedziła dyskusja o roli książki w życiu człowieka i potrzebie obcowania z literaturą.

Pan dyrektor szkoły Waldemar Pietrzak, zastępca dyrektora pani Bogumiła Bartłomiejczak, pani bibliotekarz Beata Oborska i polonistka pani Alina Dolata-Kakoulidis przeczytali wybrane utwory.

Uczniowie z niezwykłym zaciekawieniem wysłuchali wypowiedzi dyrektora szkoły i jego zastępcy o ich najwcześniejszych i późniejszych doświadczeniach czytelniczych, a także o tym, jak ich ukształtowały różne książki, nie tylko te z kanonu lektur, ale także samodzielnie wybrane. Pedagodzy podkreślali, że należy czytać przez całe życie.