Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2904292
  • Do końca roku: 43 dni
  • Do wakacji: 221 dni

Szkoła Pamięta

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta". Celem akcji jest, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Jesienne dni to czas, podczas których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych – porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej lokalnej i ogólnonarodowej.

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, na cmentarzu parafialnym przy ul. Poniatowskiego sprzątali groby, porządkowali alejki i zapalali znicze na grobach bliskich, ale również na mogile zbiorowej ofiar nalotu z 2 września 1939r.. Wizyta na cmentarzu była też doskonałą okazją, by uczniowie mogli poznać sylwetki ważnych dla Koła postaci oraz oddać cześć ich pamięci.


Dziękujemy uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji.

 

https://okraglemiasto.pl/uczniowie-sp-nr-2-sprzatali-kolskie-cmentarze/?fbclid=IwAR1zfWy1sJENusB-ZJRcnINGBu8Vvy3CgmZQVBypq5_FZi4g4lBTW5pVREg